Jak szybko nadać przesyłkę do paczkomatu InPost za pośrednictwem Paczkers.pl

W związku z licznymi pytaniami odnośnie usługi paczkomatów postanowiliśmy opisać to krok po kroku proces nadawania przesyłek paczkomatowych przez naszą stronę – abyście zobaczyli jakie to proste! W tym miejscu trzeba dodać, że mamy dla Was super niskie ceny takich przesyłek – tylko 8,45 PLN brutto za paczkę do 25 kg!

Zaczynamy od zalogowania się i z menu po prawej strony klikamy w przycisk „Nadaj paczkę”

01

Pojawi się formularz nadawania paczki. Do tej pory korzystaliście z kuriera, w tej chwili jest również opcja Paczkomatów, którą należy zaznaczyć oraz kliknąć przycisk Dalej.

 

 

 

Kolejny krok to gotowy formularz nadawania przesyłki do paczkomatu, w którym po kolei wpisujemy następujące dane. Możemy posłużyć się Filtrem, wystarczy wpisac nawet kilka liter z nazwy miejscowości i system automatycznie pokarze paczkomaty umiejscowione w szukanej przez nas miejscowości.

Ważna uwaga – podanie adresu e-mail i numeru telefonu komórkowego jest wymagane, bez tych danych niestety nie da się nadać przesyłki do paczkomatu. To właśnie na ten adres e-mail i nr telefonu system wyśle informacje, ze paczka jest do odbioru.

03

 

 

 

W powyższym przykładzie nie zaznaczyliśmy ubezpieczenia czy tez pobrania, z których można oczywiście skorzystać.

Klikamy w przycisk Dalej i przechodzimy do kroku płatności:

04

Klikamy w przycisk Zamawiam i zostajemy przeniesieni do formatki płatniczej, gdzie klikamy w logo naszego Banku i wykonujemy szybki e-przelew:

05Zaraz po zatwierdzenie e-przelewu/płatności kartą paczka widnieje jako opłacona i możemy pobrać list przewozowy klikając w ikonkę zielonej strzałki pod napisem zapłacone:

06

Po chwili otworzy nam się plik PDF z gotowym litem przewozowym, który należy wydrukować i nakleić na paczkę.

etykietka[1]

Z tak przygotowaną przesyłką udajemy się do wybranego wcześniej paczkomatu i po prostu nadajemy ją.

Jeśli nie wiesz jak wygląda proces nadawania paczki – przeczytaj ten artykuł z poradami jak to zrobić.

Na następny dzień roboczy paczka jest już u odbiorcy! A wszystko w super cenie 8,45 zł brutto za przesyłkę do 25 kg!

Szczegółowy cennik znajduje się na naszej stronie w zakładce cennik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>